Σάββατο, 5 Μαΐου 2012

ΥΠΕΡ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ

Υπερπρωταθλητής στο Παιδικό Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών αναδείχθηκε ο Πήγασος, αφού κέρδισε και στο δεύτερο παιχνίδι κατάταξης την πρωταθλήτρια του πρώτου ομίλου, Ροδόπολη με 3-0.
Στον πρώτο αγώνα είχε κερδίσει με 9-0, την πρωταθλήτρια ομάδα του Β΄ ομίλου το Νεοχώρι Σερρών.
Στα αγωνιστικά του σημερινού αγώνα ο Πήγασος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και δίκαια έφτασε στη νίκη.

Από τη μεριά τους οι Ακρίτες προσπάθησαν για το καλύτερο δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες που δεν μπόρεσαν όμως να εκμεταλλευτούν και μοιραία δεν πέτυχαν ούτε το γκολ της τιμής.
Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, και σκόρερ ήταν οι: Τσομαχασβίλι, Κωνσταντίνου και Θεοχάρους.
Οι συνθέσεις:
ΡΟΔΟΠΟΛΗ(Θόδωρος Κερογλίδης): Συμεωνίδης, Κωνσταντινίδης Ν., Αραμπατζίδης, Γεωργιάδης Δημ., Σαχινίδης, Κυριακίδης, Αζωίδης, Δεμερτζής, Κοροβέσης, Δημητριάδης, Καρασαββίδης
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κεϊσίδης, Κυριακίδης Κ., Τραπεζανίδης, Σωτηρόπουλος, Γεωργιάδης Θ., Περτσινίδης, Κωνσταντινίδης Θ.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Νίκος Κουζουτζίδης): Νταής Μιχ., Παπαδόπουλος, Μήλιος, Μπονέρης, Θεοχάρους, Τσομαχαζβίλι, Τζιούφας, Κωνσταντίνου, Πεμπές, Κιουτσούκης, Σαββουλίδης
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μύγδαλας, Νταής Θεόδ., Λαστιώτης, Τσαμπάζης, Γιαγτζόγλου, Σινάδος, Κουράνι