Τρίτη, 3 Απριλίου 2012

ΝΙΓΡΙΤΑ-ΨΥΧΙΚΟ 1-1, ΔΕΝ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η Αθλητική Ένωση Νιγρίτας, αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1,  με τον Κεραυνό Ψυχικού στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης των Play Off. Μετά από αυτήν την ισοπαλία, είναι βέβαιο ότι η θα υπάρξει και τρίτος αγώνας προς τέρψη των ποδοσφαιρόφιλων.
 Ο πολύ δυνατός αέρας που φυσούσε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, συνέβαλε  αρνητικά στην εξέλιξη του παιχνιδιού, αφού δυσκόλευε πολύ τις προσπάθειες και των 22 ποδοσφαιριστών.
Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε καλύτερη μέρα, είχαν την εδαφική υπεροχή, αφού είχαν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας. Παρ’  όλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ. Ήταν μια υποδειγματική αντεπίθεση στην οποία συνδυάσθηκαν πολύ καλά οι Γκουτάκης, Χατζητόλιος και Βαγενάς, με τον τελευταίο να πετυχαίνει το γκολ στο 28΄ με σουτ μέσα από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι μάλιστα έπαιζαν και κόντρα στον αέρα.
Κόντρα στον αέρα ισοφάρισαν και οι φιλοξενούμενοι, αφού αμέσως μετά την έναρξη του β΄ ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 47΄ έγινε διαγώνια πάσα στον Γατούλα μέσα στην περιοχή, που την «έστρωσε» στον Γιάλιο ο οποίος με κοντινό σουτ φέρνει τα παιχνίδι στα ίσα.
Από κει και πέρα οι δυο ομάδες πρόσεξαν πιο πολύ τις άμυνες τους και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το σφύριγμα της λήξης να βρει τις δυο ομάδες ισόπαλες, παρότι στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και προσπάθησαν να πετύχουν και ένα δεύτερο γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ (Στράτος Δρακούλης): Ασημώνης, Πολυχρονόπουλος,   Ζουρνατζής (80΄ Νίκου), Κοφοκώτσιος, Βαγενάς, Χατζητόλιος, Παραλής (58΄ λ.τ. Καράπαλης), Τσέλιος, Γκουτάκης, Χριστοφορίδης (70΄ Τσιγαράπης), Αθανασούδας
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ (Ιορδάνης Βουδουρίδης): Κασάπης, Παραλίκης, Δράκογλου, Τσιότρας, Καγιογλίδης Βουδουρίδης Φ, Πεχλιβανίδης, Γκοτζαμανώλης Βουδουρίδης Γιάν. (85΄ Γκαμανής), Γιάλιος (88΄ Βουδουρίδης Βασ.)  Γκατέκας (45΄ Γατούλας),